palety z logo firmy

Jakie palety wybierać – drewniane czy plastikowe?

paczki na paletach

Większość operacji logistycznych związanych z magazynowaniem i transportem towarów wymaga skorzystania z palet, które ułatwiają przemieszczanie ładunków, przyspieszając ich obsługę oraz gwarantując odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Produkty paletyzowane da się przewozić między poszczególnymi miejscami składowania szybko, a jednocześnie umożliwiają one ochronę przed utratą stabilności, zwłaszcza podczas pracy wózków widłowych w niewielkich przestrzeniach międzyregałowych. Dla zaopatrzenia się w te podstawowe akcesoria trzeba jednak nawiązać współpracę z firmą oferującą sprzedaż palet. W Częstochowie działalność taką prowadzi Remix. Przekonaj się, co przemawia za wyborem palet drewnianych i sprawdź, jakie są zalety palet plastikowych.

Co daje korzystanie z palet drewnianych?

Palety drewniane są dostępne zarówno w wymiarach odpowiadających standardom EPAL/EUR, jak i w postaci palet przemysłowych, które mogą być w pełni dopasowane do potrzeb odbiorcy. Zaletą palet zrobionych z drewnianych desek i wsporników jest ich przystępna cena oraz stosunkowo długi czas eksploatacji. Ważna będzie możliwość łatwego dokonania potrzebnej naprawy. Zaletą okaże się też niezwykle prosty recykling drewna oraz niewielkie straty spowodowane koniecznością wycofania z użytkowania.

Co przemawia za użyciem palet plastikowych?

Palety z tworzywa sztucznego są droższe niż swoje drewniane odpowiedniki. Plusem będzie jednak bardzo duża żywotność i brak konieczności fumigacji. Ze względu na spoistość materiału nadają się one również do zastosowań, w których możliwe jest zabrudzenie palety albo jej zamoczenie. Palety z tworzyw znoszą dobrze kontakt z wieloma chemikaliami. Będą się też nadawały do użytku w branżach wymagających podwyższonych standardów higienicznych.

Loading...