palety z logo firmy

Czym są palety jednorazowe? 

palety

Firmy zajmujące się magazynowaniem czy transportem różnego rodzaju materiałów muszą być zaopatrzone w narzędzie i akcesoria, które to umożliwiają. Trudno wyobrazić sobie przewożenie czy gromadzenie różnego rodzaju ładunków bez wykorzystania palet. Do najpopularniejszych należą oczywiście europalety, jednak czasami zdarza się też tak, że przedsiębiorcy wolą korzystać z palet jednorazowych. Czym się charakteryzują, kiedy się przydają i co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Czym się wyróżniają palety jednorazowe? 

Przedsiębiorcy, którzy poszukują producenta palet w Częstochowie i odwiedzają naszą firmę, nierzadko pytają o różnice pomiędzy europaletami i omawianymi paletami jednorazowymi. O tych drugich warto wiedzieć przede wszystkim, że mogą być produkowane z materiałów odpadowych, z tworzyw sztucznych spienionych albo z desek sosnowych (II i III gatunku). Takie palety wraz z przewożonymi materiałami mogą osiągać maksymalną wagę jednej tony. Jeśli chodzi o ich wymiary, to najczęściej występują w takich formatach:

  • 800 × 600 mm,
  • 1200 × 800 mm,
  • 1200 × 1000 mm,
  • 1200 × 1200 mm,
  • 1700 ×1200 mm,
  • 2000 ×1200 mm.

Jak sama nazwa wskazuje, są to produktu jednorazowe (w przeciwieństwie do europalet). W praktyce oznacza to, że mogą być wykorzystywane głównie do przewozu ładunków, które nie są rozładowywane  podczas odbioru przez klienta.

Kiedy i komu przydają się palety jednorazowe i jakie są ich zalety? 

Jedną z ważniejszych zalet palet jednorazowych, na które zwraca uwagę wielu przedsiębiorców, jest ta, że są znacznie tańsze od innych. W związku z tym produkty gwarantują oszczędność podczas transportu ładunków. Oprócz tego warto też podkreślić, że ich jakość jest naprawdę wysoka, jednak mogą być wykorzystane wyłącznie raz. Właśnie dlatego zwracają na nie uwagę przede wszystkim firmy poszukujące palet na sprzedaż, którym zależy na bezpiecznym i sprawnym transporcie towarów, przy czym chcą, aby koszty, które się z tym wiążą, były stosunkowo niewielkie. Takie produkty można znaleźć między innymi w firmach zajmujących się skupem palet.

Loading...